Loading...

Trailer

  • Youngistaan
  • Abhimanyu Kaul nje programues lojrash jeton ne japoni se bashku me te dashuren e tij Anwita Chauhan , nje vajze plot pasion dhe gjalleri. Lumturia e tyre perballet me nje test te kohes , kur lidhjet e gjakut dhe fakti i te lindurit ne familjen e pare ne indi e detyruan Abhimanyun te zgjedh mes dashurise per Anwitan dhe premtimit te babait te tij i cili ishte ne prag vdekje , Kryeminsitrit te indise . Te qenurit nje figure publike duke pranuar te perfaqesoj partine ne pushtet , kunder deshires se tij eshte nje shpate me dy tehe ne te cilen Abhimanyu duhet te eci.
  • Drame
  • Jacky Bhagnani, Neha Sharma, Farooq Shaikh, Boman Irani, Kayoze Irani, Mita Vasisht
  • 33,443 Shikime
  • Trailer: Youtube

Komente