Loading...

Trailer

  • Mere Yaar Ki Shaadi Hai
  • Sanjay dhe Anjali janë shokë të ngushtë fëmijërie.Kur Sanjay është me shoqen e dhomës Ria, e pyet atë nëse ai kishte rënë në dashuri me Anjali dhe ai me vrull e mohon. Por e vërteta në fakt është se dashuria e tij e godet atë si një tullë kur Sanjana e telefonon për ti thënë që do të martohet me Rohit. Sanjay dëshiron të fitoj zemrën e Anjalit me çdo kusht dhe heq dorë nga "xhentilesa" për të ndaluar martesën.
  • Komedi, Drame, Muzikal
  • Uday Chopra, Tulip Joshi, Jimmy Shergill, Bipasha Basu
  • 20,646 Shikime
  • Trailer: Youtube

Komente