Loading...

Trailer

  • Main Prem Ki Diwani Hoon
  • Familja kapoor jane indian shume te pasur qe jetojne ne indi dhe duan qe vajza e tyre e madhe Sanjana te martohet me nje biznesmen indian-amerikan i quajtur prem . Pas disa keqkuptimesh Prem dhe Sanjana bien ne dashuri me njeri tjetrin.Tragjedia mbi familjen kapoor fillon kur ato kuptojne qe Prem nuk ishte personi biznesmen . Si do ndikoj ky lajm te Sanjana pasi ajo i ka dhuruar zemren Prem-it qe nuk ishte biznesmen.
  • Muzikal, Drame, Romance
  • Hrithik Roshan, Kareena Kapoor, Abhishek Bachchan
  • 63,503 Shikime
  • Trailer: Youtube

Komente