Loading...

Trailer

  • Hameshaa
  • Raja (Saif Ali Khan) dhe Hash Vardhan (Aditya Pancholi) jane shoke femijrie.Megjithse vijne nga shtresa te ndryshme, Raja i varfer dhe Yash i pasur, ata e konsideroj njeri-tjetrin si vellezer. Rani Sharma (Kajol) hyn ne jeten e tyre, dhe te dy biejn ne dashuri me te.Raja dhe Rani te dy e duan shume njeri-tjetein dhe betohen te jene bashk. Megjithate Yash, ne xhelozi dhe ne nje moment tagjik vret Rajan. Rani pa gjithcka qe bet I dhe I thot Yashit qe ata do te jene serisht bashke dhe ai s'do te jete ne gjendje te bej asgje. Ajo hidhet ne humner e vdes, duke e lene Yashin zemerthyer. Shume vite kalojne dhe Yash eshte I pa Mar that dhe jeton me dadon e tij (Aruna Irani ). Fati e con ate tek Reshma ( Kajol) e cila ngjason me Ranin. Yash shpejt zbulon Raju (Saif Ali Khan) I cili ngjason me Rajan.Yash kujdeset per Reshman por ajo perballet me Rajun dhe I rikujtohen disa fragmente te jetes se shkuar. Pas disa takimeve te tjera me te ajo kujtohet per cfare ka ndodhur ne te shkuaren e saj por Raju nuk mban mend asgje. Yash deshiron te martohet me Reshman dhe ben ceshte e mundur per te larguar Rajun. Reshma perballet me Yash, ajo arratiset nga ai dhe shkon te takoi Rajun I cili po largohet. Ajo ja shpjegon cka ndodhur dhe ai kujtohet per cfare ka ndodhur. Ata perpiqen te arratisen nga Yash, por ai eshte I vendosur qe Reshma duhet te qendroj me te.Yash e ndjek Rajun dhe Reshman atje ku Raja dhe Rani vdiqen.Raju mbahet ne duart e Yash gati per te vdekur njesoj si Raja, por I shpeton. Tani Yash e bindi Rajun, Raju e lesson dhe e vret Yashin dhe ai jeton me Reshman
  • Drame
  • Saif Ali Khan, Kajol, Aditya Pancholi, Aruna Irani
  • 39,681 Shikime
  • Trailer: Youtube

Komente