Loading...

Trailer

  • Dil
  • Raja ben nje jetese te varfer bashke me dy prinderit e tij. Ai vazhdon kolegjin dhe aty ai perballet shpesh me shoqen pasanike te shkolles, Madhu Mehra. Gjerat shkojne deri aty ku Madhu e akuzon ate per ngacmime seksuale. Kur e merr vesh babai i tij , ai vendos ta shfrytezoj kete rast per tu bere i pasur.Ai shtiret si nje biznesmen i pasur, takon babain e Madhu-se dhe kerkon qe femijet e tyre te martohen bashke.
  • Drame, Komedi, Romance
  • Aamir Khan, Madhuri Dixit, Saeed Jaffrey
  • 18,284 Shikime
  • Trailer: Youtube

Komente